O nas

O nas

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Suckert jest polskim producentem części zamiennych do samochodów ciężarowych. Nasza historia sięga lat 50 XX wieku. Dziś nasze towary rozpoznawane są na całym świecie, a wśród naszych odbiorców znajdują się największe hurtownie z Polski, Europy oraz Świata.

Nasi dostawcy to czołowi producenci stali, którzy spełniają wszelkie europejskie wymogi, dzięki czemu w naszych procesach produkcyjnych wykorzystujemy tylko sprawdzone i najlepsze gatunkowo wytopy stali.

Wieloletnia historia oraz dbałość o każdy szczegół pozwoliły nam być wśród liderów produkcji strzemion do resorów. Nasze produkty znajdują się w licznych sieciach dystrybucyjnych, są eksportowane do Azji oraz Ameryki Północnej, a dodatkowo spełniają wszelkie wymogi stawiane przez klientów.

Mimo bardzo złożonej produkcji i wysokich wymogów jakościowych jesteśmy w stanie wykonać dowolne strzemię resoru. Zaczynając od małych produktów do samochodów pickup, kończąc na ciężarówkach, naczepach, wywrotkach oraz pojazdach specjalnych. Każdego roku naszą firmę opuszcza ponad 200 ton gotowego wyrobu.

Nasza historia

Lata 60 XX wieku

Powojenny okres w Polsce to czas, w którym brakowało dosłownie wszystkiego. Po wyzwoleniu obozu koncentracyjnego Mauthausen oraz zakończonym leczeniu Tadeusz Suckert postanawia wrócić do Polski i rozpocząć własną działalność – transport samochodowy. Udaje mu się pozyskać amerykańskie ciężarówki. Po niedługim czasie okazuje się, że jego największym problemem staje się dostępność części zamiennych. W celu uzupełnienia niszy na rynku Tadeusz decyduje się na rozpoczęcie własnej produkcji. Kupuje pierwszą tokarkę, frezarkę, prasę… Zatrudnia coraz więcej fachowców. Powstaje firma pod jego nazwiskiem. Oferta usług oraz towarów stale się rozrasta. Po ponad 10 latach samoistnie tworzy się magazyn części, w których głównym asortymentem są towary do samochodów typu Star i Jelcz.

Lata 80 XX wieku

W latach 80 XX wieku rodzina Suckert zakłada drugą firmę – jej właścicielem jest Mariusz Suckert – syn Tadeusza. Obaj zajmują się produkcją części zamiennych do samochodów ciężarowych. Wśród parku maszynowego posiadają coraz więcej maszyn do obróbki skrawaniem, plastycznej i ściernej.

Lata 90 XX wieku

Początek lat 90 to połączenie firm w jedną i utworzenie P.W. Suckert. Firma rozrasta się w ekstremalnie szybkim tempie. Jest to czas, w którym zakład zatrudnia ponad 130 osób, a miesięczny obrót stali to ponad 40 ton. W ofercie znajdują się produkty do Stara, Jelcza, Mercedesa, Liaza oraz do osi do naczep, a wśród nich są: strzemiona do resorów, nakrętki, szpilki, śruby, sworznie. Dodatkowo firma produkuje elementy złączne szerokiego zastosowania. W  tym czasie jako jedyni w województwie świętokrzyskim posiadają hartownię z piecami wgłębnymi oraz indukcyjnymi.

2000 - 2012

Przełom XX i XXI wieku stawia duże wyzwania przed firmami. Jest to okres, w którym dochodzi do reformy gospodarki oraz wzmożonego importu towaru z Azji, co wymusza zmiany w rodzinnej firmie. Dochodzi do znaczącej redukcji parku maszynowego, kadry pracowniczej, oferowanego asortymentu. Dodatkowym problemem jest utrudniony dostęp stali – comiesięczne dostawy spadają o ponad 50% z powodu braku towaru. Wszystkie te czynniki zmuszają do całkowitej reformy firmy P.W. Suckert. Zakład zostaje zamknięty, aby jeszcze w tym samym roku rozpocząć swoją działalność na nowo. Powstaje firma PPHU Telma, która jest zarządzana wyłącznie przez Mariusza Suckerta. Jest to czas odbudowy pozycji na rynku oraz uruchomienia produkcji na nowo w zupełnie nowej lokalizacji przy okrojonym parku maszynowym i kadrowym. Dzięki odważnym posunięciom pozycja na rynku zostaje powoli odbudowana. W tym czasie podstawę asortymentu stanowią strzemiona do resorów oraz sworznie.

2012 - 2020

W 2012 roku powstaje nowa firma PPHU Suckert, która całkowicie przejmuje firmę PPHU Telma. Właścicielem firmy zostaje Tomasz Suckert – syn Mariusza. Od samego początku obaj Panowie wspólnie starają się zdobywać nowych klientów oraz nowe rynki zbytu. Po dość krótkim czasie okazuje się, że ilość zamówień jest zbyt duża w stosunku do możliwości produkcyjnych stosunkowo młodego zakładu. Rodzinna firma musi na nowo określić kierunek, którym zostają strzemiona do resorów. Olbrzymie doświadczenie pozwala aby PPHU Suckert zostało jednym z liderów na rynku w zakresie produkcji strzemion. Okres 2012-2020 to znaczący rozwój firmy. Dochodzi do wymiany oraz modernizacji parku maszynowego oraz pozyskania nowych klientów.

2020 - 2023

Dziś PPHU Suckert to nadal rodzinna firma produkująca głównie strzemiona do resorów- stanowią one 80 – 90% produkcji. Nasze możliwości produkcyjne pozwalają nam na wykonanie ponad 20 ton gotowego asortymentu w ciągu miesiąca. Wszystko to przekłada się na produkcję wielotysięczną w skali roku o łącznej wadze przekraczającej 200 000 kg gotowego towaru. Nasze produkty dostarczane są do topowych dystrybutorów europejskich. Sieć dystrybucyjna naszych klientów pozwala na to, że towary PPHU Suckert dostępne są w ponad 20 krajach na całym świecie. Dodatkowo nasze produkty już niejednokrotnie zostały wykorzystane do pierwszego montażu przez producentów przyczep i naczep.

Szybki kontakt